Nagrywanie obrazu z pulpitu, komputera

Autor: Mateusz Ryndak. Data: . Kategoria: Audio/Video.

W tym poradniku pokażemy jak przechwycić zawartość tego co dzieje się na naszym komputerze, jak tworzyć min. video porady, oraz prezentacje video. Zaprezentujemy także zestaw najlepszych aplikacji stworzonych do tego celu. Pokażemy jak obsługiwać takie programy jak AviScreen czy Camtasia Studio

AviScreen

AviScreen to bezpłatny program służący do nagrywania tego co robimy na komputerze. Nie posiada on tak wielu opcji i możliwości jak program Camtasia Studio, jednak z powodu tego, iż jest on darmowy i bardzo prosty w obsłudze znalazł on miejsce w naszym poradniku. 1. Pobieramy program AviScreen ze strony: http://www.dobreprogramy.pl/AviScreen-Classic,Program,Windows,11682.html 2. Wypakowujemy pobrane przez nas archiwum. 3. Uruchamiamy program Setup i instalujemy program. Instalacja programu jest stosunkowo prosta i nie powinniśmy mieć z nią, żadnych problemów.

4. Po zakończeniu instalacji zostanie nam uruchomiony program AviScreen Classic 5. Przed przystąpieniem do nagrywania musimy ustawić opcje i parametry nagrywania.

Zakładka Capture area Catpture area – z listy wybieramy rozmiar obszaru, który będziemy nagrywa. Do wyboru mamy min. 240*160, 320 x 240, 480 x 360 itd. Po wybraniu opcji Full screen będziemy nagrywać cały obszar widoczny na naszym monitorze, zaś po wybraniu opcji Custom będziemy mogli wybrać i dopasować fragment naszego pulpitu do nagrania. Set – umożliwia nam ustawienie obszaru nagrywanego przez nas jak i po wybraniu opcji Custom dostosowanie jego rozmiaru. Show the cursor – pokaż kursor w nagraniu Follow the cursor mode – podążaj za kursorem – obszar przez nas nagrywane będzie nagrany tylko tam gdzie znajdować się będzie kursor Zakładka Short-cut – w tej zakładce możemy zdefiniować własne skróty klawiszowe służące do nagrywania, zatrzymywania nagrywania, tworzenie screenów itd. Zakładka Video – w tej zakładce możemy zdefiniować kodek video. Zakładka Picture – służy do określenie formatu pliku zapisywanych screenów podczas tworzenia filmu jak i ich jakości. Mamy do wyboru formaty gif, jpg, bmp Zakładka Folder - klikając w Set możemy określić lokalizację gdzie zostanie zapisany zarejestrowane przez nas nagranie 6. Po ustawieniu powyższych opcji rozpoczynamy nagranie klikając w przycisk Capture video znajdujący się w prawym dolnym rogu programu. Zostanie rozpoczęta rejestracja tego co będziemy robić na komputerze. Aby zakończyć proces nagrywania naciskamy klawisze CTRL+ALT+F lub inne jeśli zdefiniowaliśmy je w zakładce Short-cut. 7. Po zakończeniu nagrywania zostanie odtworzone nam nasze nagranie. A plik z nagraniem znajdziemy w folderze wskazanym przez nas w zakładce Folder.

Camtasia Studio

Wg naszej redakcji jest to najlepszy program stworzony do rejestracji tego co robimy na komputerze, oraz do przygotowywania prezentacji w takiej formie. Program ten możemy używać bezpłatnie przez okres 30 dni. 1. Pobieramy program Camtasia Studio ze strony: http://www.techsmith.com/download/camtasia/ 2. Po pobraniu programu instalujemy go – instalacja programu nie powinna sprawić nikomu trudności. 3. Uruchamiamy program Camtasia Recorder. 4. Zaznaczamy obszar pulpitu naszego komputera, który ma zostać nagrany. Po jego zaznaczeniu klikamy w czerwony przycisk rec. Jeżeli klikniemy i zaznaczymy ikonkę mikrofonu podczas nagrywania obrazu będziemy mogli dodać do niego narrację.

5. Za chwilę rozpocznie się nagrywanie (po 3 sekundach).

6. Aby zakończyć nagrywanie obrazu naciskamy klawisz F10 7. Został nam teraz wyświetlony podgląd naszego nagrania – klikamy w Save and Edit w celu zapisania projektu i dokonania jego edycji. Podajemy nazwę naszego projektu i klikamy w Zapisz

8. Program prosi teraz o wybranie odpowiedniej rozdzielczości dla naszego nagrania. Po jej wybraniu klikamy w OK

9. Za pomocą uruchomionego edytora możemy edytować nagrany przez nas materiał dodając/usuwając dźwięk, animacje, chmurki informacyjne itd.

10. Po zakończeniu edycji nagranego materiału klikamy w File a następnie Produce and share… – w celu zapisania materiału wideo w postaci filmu w formacie np. avi

12. Z listy wybieramy rodzaj przeznaczenia filmu. Mamy do dyspozycji kilkanaście opcji. My wybraliśmy opcję CD, gdyż chcemy nagrany przez nas materiał udostępnić na płycie CD. Możemy wybrać np. opcję Web – gdzie oprócz zapisu filmu w formacie .flv program utworzy specjalną stronę umożliwiającą odtworzenie filmu. Ciekawą opcję jest także Add / Edit present… – za pomocą które możemy określić ogromną liczbę parametrów np. ilość klatek na sekundę, rozdzielczość nagrania, format pliku itd.

13. Określamy teraz nazwę naszego nagrania, oraz jego lokalizację gdzie zostanie on zapisany.  Klikamy w Zakończ.

14. Po zakończeniu przetwarzania i zapisywania filmu zostanie wyświetlony nam jego podgląd, o ile w poprzednim kroku zaznaczyliśmy opcję Play video after production. Gotowy film znajdziemy w podanej przez nas lokalizacji w poprzednim kroku.

 

Trackback from your site.

  • Info16

    da radę tym  pierwszym programem nagrać dzwięk ?

    • http://pclive.pl/ Mateusz Ryndak

      oczywiście – camtasia studio pozwala na narywanie dźwięku, pulpitu jak i obrazu z kamerki jednocześnie

Ostatnie komenatarze

sebciu0

|

Można w pliku bat zrobić:
echo y|regsvr32 msxml3.dll
echo y|regsvr32 scrrun.dll
echo y|regsvr32 jscript.dll

Indila

|

Bardzo dziękuję za ten poradnik. Konto na tym portalu założyłam, ponieważ wydawało mi się, że to ciekawy środek komunikacji. Po kilkunastu tygodniach jednak zauważyłam, że Facebook pożera sporo mojego czasu, po kilka godzin dziennie. Postanowiłam usunąć konto. Wkrótce jednak zauważyłam, że jakoś trudno mi żyć bez tej strony. Założyłam kolejne konto, ale zaraz znów je usunęłam, potem zrobiłam przerwę i znowu to samo. Zrobiłam to kilkadziesiąt razy. Uzależniłam się. Zapomniałam o innych rozrywkach. Dla mnie liczyło się tylko patrzenie się w zdjęcia znajomych przez kilka godzin dziennie, bezsensownie wysyłanie do siebie emotikon i nijakie tematy rozmów. Zamiast spotykać się z koleżankami na kawie i plotkować, spotykałam się z nimi, żeby robić sobie nowe zdjęcia na Facebooka. Codziennie rano wchodziłam na Facebooka przez komórkę, po powrocie do domu włączałam komputer i mogłam tak siedzieć do wieczora. Ciągle przesiadywałam na Facebooku, próbując robić sobie przerwy, ale wszystko kończyło się tak samo. Wkrótce usunęłam definitywnie(mam nadzieję) ostatnie konto. Czuję się wolna. Teraz nagle na wszystko mam czas. Nie polecam Facebooka innym osobom. To tylko badziewie, które pożera czas, odbiera znajomych, zamienia zwykłe rozmowy na niemądre i zajmuje myśli. U mnie to taki happy end. Na Facebooku przesiedziałam prawie dwa lata z krótkimi przerwami, ale to wystarczało żeby popsuć sobie kontakty z innymi ludźmi. Widzę teraz po znajomych, że dobrze zrobiłam. Dla nich liczą się tylko like, ten kto ma mało przy zdjęciach, to jest brzydki, nieszczere komentarze i liczba znajomych na Facebooku(MUSI być przynajmniej 600). Mam nadzieję że komuś udało się to przeczytać. Pozdrawiam i życzę wszystkim, żeby nie stracili głowy dla takiego bagna.

uglywriter

|

Filmy seriale kabarety telewizja internetowa online na wyciągnięcie
ręki. Mecze mundialu 2014 na żywo lub VOD ogladaj kiedy tylko chcesz.
Płać kartą, przelewem lub sms i korzystaj z najwyższej jakości usług
dostępnych w jakości HD na twoim komputerze, telewizorze, telefonie,
tablecie lub innym urządzeniu mobilnym. Profesjonalna obsługa techniczna
dostępna 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Bogata oferta programową i
filmowa zadowolni najbardziej wymagających.

Link http://goldvod.tv

Ostatnio na forum

Szukam Pozycjonera(1)
Kategoria: Praca, Zlecenia Autor: rankit.pl
Data: 3-Jun-14 8:32PM
Netbook - którego wybrać(1)
Kategoria: Laptopy i Netbooki Autor: Burszynek
Data: 6-Mar-14 10:45AM
Odzyskiwanie Zdjęć(0)
Kategoria: Obraz i grafika Autor: Burszynek
Data: 4-Mar-14 2:04PM
Midek(0)
Kategoria: Sprzęt sieciowy Autor: bica100
Data: 4-Feb-14 9:05AM