Lokalizacja osób po numerze telefonu

Autor: Mateusz Ryndak. Data: . Kategoria: Internet i Sieć, Porady komputerowe.

Niniejszy poradnik prezentuje w jaki sposób lokalizować położenie osób poprzez numer telefonu. W tym celu wykorzystamy usługę Gdzie Jest Dziecko.

Czym jest ta usługa? „Gdzie Jest Dziecko” umożliwiającą lokalizację Waszych Dzieci, bliskich wam osób za pomocą posiadanych przez nie telefonów komórkowych. Od dziś, bez żadnych dodatkowych urządzeń, będziecie w każdej chwili wiedzieć gdzie znajdują się bliskie Wam osoby.

1. Przechodzimy na stronę internetową usługi Gdzie Jest Dziecko.

2. Na stronie usługi klikamy w Zarejestruj się.

3. Zapoznajmy się teraz z regulaminem usługi. Po zapoznaniu się z nim zaznaczamy opcję: Oświadczam, że zapoznałem się z treścią Regulaminu i klikamy w Dalej.

4. Został wygenerowany dla nas kod aktywacyjny – ten 6-cio cyfrowy numer wysyłamy sms’em pod nr:  8082.

5. Po chwili dane aktywacji (operator, numer telefonu) zostaną automatycznie uzupełnione. Następnie klikamy w Dalej.

6. Uzupełniamy swoje dane (hasło dostępu, Imię, Nazwisko, adres e-mail) i klikamy w Zarejestruj.

7. Z menu moje dzieci klikamy w dodaj dziecko – w celu dodania osoby, którą będziemy lokalizować.

8. Podajemy imię osoby, którą będziemy monitorować oraz jej numer telefonu i klikamy w Dodaj.

9. „Dziecko” (osoba lokalizowana) musi teraz wysłać sms’a o treści: „zgoda Twój numer telefonu” na nr: 8099.

10. Po wyrażeniu zgody na lokalizację przez „Dziecko” będziemy mogli ją  śledzić klikając w lokalizuj. Lokalizacja jest również możliwa z poziomu telefonu – szczegóły znajdziemy w wiadomościach sms od usługodawcy.

Pierwsze 3 lokalizację są darmowe.

 

Trackback from your site.

 • Antek

  A skąd macie informacje o pierwszych 3 darmowych lokalizacjach? Czytałem regulamin i nic tam takiego nie ma.

  • Mateusz Ryndak

   Proszę spojrzeć na 7 punkt tej instrukcji. Na screenie widoczna jest informacja: dostępne lokalizacje: 3 – oznacza to, że 3 razy możemy dokonać lokalizacji za darmo. Po przekroczeniu 3 darmowych lokalizacji trzeba doładować konto w GdzieJestDziecko.pl.

 • Piotr

  A jak będę chciał zlokalizować moje dziecko, to czy ono musi za każdym razem potwierdzić ze się zgadza na zlokalizowanie?

  • Gość

   jeden raz wystarczy i potem juz nie trzeba potwierdzać :)

 • DamianDabek96

  Na każdej stronie jest mnóstwo debili którzy nie rozumieją tego,że osoba śledzona nie chce o tym wiedzieć. Więc zakładając,że zgubiłem telefon,to po co jest mi ta opcja skoro go nie mam przy sobie i nie mogę zaakceptować tej wiadomości !!

 • Dorota7532

  Nic nie warte gówno gdyż próbowałem lokalizować moje dziecko które było w centrum miasta a lokalizator pokazywał że jest na cmentarzu. Pic na wodę foto montaż 

 • Fshdgwkl

  Ściema wielka. Tę usługę proponują również za pieniądze sieci komórkowe. Ja dałem się nabrać. Wogóle to nie działa. Po reklamacji do dziś nie oddali mi opłaty, którą pobierają automatycznie. Badziejstwo.

Ostatnie komenatarze

hannn

|

telefon nie moze skorzystac z wifi

sebciu0

|

Można w pliku bat zrobić:
echo y|regsvr32 msxml3.dll
echo y|regsvr32 scrrun.dll
echo y|regsvr32 jscript.dll

Indila

|

Bardzo dziękuję za ten poradnik. Konto na tym portalu założyłam, ponieważ wydawało mi się, że to ciekawy środek komunikacji. Po kilkunastu tygodniach jednak zauważyłam, że Facebook pożera sporo mojego czasu, po kilka godzin dziennie. Postanowiłam usunąć konto. Wkrótce jednak zauważyłam, że jakoś trudno mi żyć bez tej strony. Założyłam kolejne konto, ale zaraz znów je usunęłam, potem zrobiłam przerwę i znowu to samo. Zrobiłam to kilkadziesiąt razy. Uzależniłam się. Zapomniałam o innych rozrywkach. Dla mnie liczyło się tylko patrzenie się w zdjęcia znajomych przez kilka godzin dziennie, bezsensownie wysyłanie do siebie emotikon i nijakie tematy rozmów. Zamiast spotykać się z koleżankami na kawie i plotkować, spotykałam się z nimi, żeby robić sobie nowe zdjęcia na Facebooka. Codziennie rano wchodziłam na Facebooka przez komórkę, po powrocie do domu włączałam komputer i mogłam tak siedzieć do wieczora. Ciągle przesiadywałam na Facebooku, próbując robić sobie przerwy, ale wszystko kończyło się tak samo. Wkrótce usunęłam definitywnie(mam nadzieję) ostatnie konto. Czuję się wolna. Teraz nagle na wszystko mam czas. Nie polecam Facebooka innym osobom. To tylko badziewie, które pożera czas, odbiera znajomych, zamienia zwykłe rozmowy na niemądre i zajmuje myśli. U mnie to taki happy end. Na Facebooku przesiedziałam prawie dwa lata z krótkimi przerwami, ale to wystarczało żeby popsuć sobie kontakty z innymi ludźmi. Widzę teraz po znajomych, że dobrze zrobiłam. Dla nich liczą się tylko like, ten kto ma mało przy zdjęciach, to jest brzydki, nieszczere komentarze i liczba znajomych na Facebooku(MUSI być przynajmniej 600). Mam nadzieję że komuś udało się to przeczytać. Pozdrawiam i życzę wszystkim, żeby nie stracili głowy dla takiego bagna.

Ostatnio na forum

Szukam Pozycjonera(1)
Kategoria: Praca, Zlecenia Autor: rankit.pl
Data: 3-Jun-14 8:32PM
Netbook - którego wybrać(1)
Kategoria: Laptopy i Netbooki Autor: Burszynek
Data: 6-Mar-14 10:45AM
Odzyskiwanie Zdjęć(0)
Kategoria: Obraz i grafika Autor: Burszynek
Data: 4-Mar-14 2:04PM
Midek(0)
Kategoria: Sprzęt sieciowy Autor: bica100
Data: 4-Feb-14 9:05AM