Jak wywołać, zmienić kolor, włączyć bluescreen’a

Autor: Mateusz Ryndak. Data: . Kategoria: Windows 7, Windows Vista, Windows XP.

Jeżeli nasz komputer restartuje się w kółko i nie pojawia się ekran śmierci tzw. blue screen diagnoza przyczyny restartowania systemu może być bardzo trudna. W tym poradniku dowiesz się jak wywołać blue screen’a podczas restartu komputera, oraz… na życzenie =). Oprócz tego pokażę Ci jak z blue screena zrobić np. pink screena. Zapraszam do lektury.

Wyświetlanie blue screen’a podczas restartowania się komputera.

Nasz komputer restartuje się w kółko, jednak nie wyświetla blue screen’a. Poniższa instrukcja umożliwi Ci włączenie blue screen’a przed resetem komputera. Umożliwi Ci to analizę problemu oraz jego naprawienie. O diagnozie błędów BSoD przeczytasz w kolejnym poradniku: 1. W menu Start klikamy prawym przyciskiem myszy w Komputer i z menu wybieramy Właściwości.

2. Klikamy w Zaawansowane ustawienia systemu (w systemie Windows XP klikamy w zakładkę Zaawansowane). Zostanie nam wyświetlone nowe okienko – Właściwości systemu.

3. W oknie Właściwości systemu klikamy w Ustawienia przy Uruchamianie i odzyskiwanie.

4. Odznaczamy opcję: Automatycznie uruchom ponownie. Klikamy w OK i gotowe. Od teraz po wyświetleniu bluescreen’a nasz komputer nie zrestartuje się.

Jak wywołać ręcznie bluescreen’a

W tym przypadku pozwolę pominąć sobie wstawianie screenów, gdyż jest to ciekawostka dla bardziej wtajemniczonych. Jednak korzystając z tej instrukcji każdy powinien sobie z tym poradzić.

Użytkownicy klawiatury na PS/2

1. Uruchamiamy Edytor Rejestru wpisując polecenie regedit.exe w Uruchom… 2. Otwieramy kolejno klucze: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\i8042prt\Parameters i z menu Edycja wybieramy Nowy następnie Wartość DWORD. 3. Nowo utworzonej wartość DWORD nadajemy nazwę CrashOnCtrlScroll i przypisujemy wartość: 1 4. Zamykamy Edytor rejestru i uruchamiamy ponownie komputer.

Użytkownicy klawiatur USB

1. Uruchamiamy Edytor Rejestru wpisując polecenie regedit.exe w Uruchom… 2. Otwieramy kolejno klucze: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\kbdhid\Parameters i z menu Edycja wybieramy Nowy następnie Wartość DWORD. 3. Nowo utworzonej wartość DWORD nadajemy nazwę CrashOnCtrlScroll i przypisujemy wartość: 1 4. Zamykamy Edytor rejestru i uruchamiamy ponownie komputera Bluescreena wywołujemy trzymając w ciśnięty prawy Ctrl i wciskając 2 razy Scroll Lock.

Jak zmienić kolor bluescreena

1. Klikamy w menu Start i w pasku uruchom wpisujemy polecenie: %systemroot%/SYSTEM.INI i naciskamy klawisz Enter. (w systemie Windows XP z menu Start wybieramy polecenie Uruchom… i wpisujemy w odpowiednim polu powyższe polecenie) . 2. Zostaniem nam otworzony plik system.ini w notatniku. Odszukujemy sekcję [386enh] w której dodajemy następujące wpisy i podajemy im odpowiednie wartości (kolory): MessageBackColor= – tło bluescreena MessageTextColor= – kolor czcionki 0 = black 1 = blue 2 = green 3 = cyan 4 = red 5 = magenta 6 = yellow/brown 7 = white 8 = gray 9 = bright blue A = bright green B = bright cyan C = bright red D = bright magenta E = bright yellow F = bright white Dla przykładu, jeżeli chcemy aby bluescreen był koloru różowego (magenta) i zawierał tekst koloru białego wpisujemy: MessageBackColor=5 MessageTextColor=7

3. Zamykamy plik system.ini i zapisujemy zmiany.
 
Twojej uwadze polecamy także:
Czarny Windows XP
Windows XP  ciągle jeszcze jest najpopularniejszym systemem w naszych komputerach. Tym ,którym znudził się standardowy wygląd ikon  i okien naszego systemu chciałbym zaproponować  prostą i darmową metamorfozę  . Zaproponowane prze ze ...
Czytaj... »
Jak włączyć GodMode w Windows 7 & Vista
GodMode - czyli dostęp do wszystkich ustawień z jednego miejsca. GodMode jest specjalnym panelem, za pomocą, którego użytkownicy systemu Windows 7 lub Windows Vista mają dostęp do wszystkich ustawień systemowych ...
Czytaj... »
Czarny Windows XP
Jak włączyć GodMode w Windows 7 & Vista

Tags: ,

Trackback from your site.

Ostatnie komenatarze

sebciu0

|

Można w pliku bat zrobić:
echo y|regsvr32 msxml3.dll
echo y|regsvr32 scrrun.dll
echo y|regsvr32 jscript.dll

Indila

|

Bardzo dziękuję za ten poradnik. Konto na tym portalu założyłam, ponieważ wydawało mi się, że to ciekawy środek komunikacji. Po kilkunastu tygodniach jednak zauważyłam, że Facebook pożera sporo mojego czasu, po kilka godzin dziennie. Postanowiłam usunąć konto. Wkrótce jednak zauważyłam, że jakoś trudno mi żyć bez tej strony. Założyłam kolejne konto, ale zaraz znów je usunęłam, potem zrobiłam przerwę i znowu to samo. Zrobiłam to kilkadziesiąt razy. Uzależniłam się. Zapomniałam o innych rozrywkach. Dla mnie liczyło się tylko patrzenie się w zdjęcia znajomych przez kilka godzin dziennie, bezsensownie wysyłanie do siebie emotikon i nijakie tematy rozmów. Zamiast spotykać się z koleżankami na kawie i plotkować, spotykałam się z nimi, żeby robić sobie nowe zdjęcia na Facebooka. Codziennie rano wchodziłam na Facebooka przez komórkę, po powrocie do domu włączałam komputer i mogłam tak siedzieć do wieczora. Ciągle przesiadywałam na Facebooku, próbując robić sobie przerwy, ale wszystko kończyło się tak samo. Wkrótce usunęłam definitywnie(mam nadzieję) ostatnie konto. Czuję się wolna. Teraz nagle na wszystko mam czas. Nie polecam Facebooka innym osobom. To tylko badziewie, które pożera czas, odbiera znajomych, zamienia zwykłe rozmowy na niemądre i zajmuje myśli. U mnie to taki happy end. Na Facebooku przesiedziałam prawie dwa lata z krótkimi przerwami, ale to wystarczało żeby popsuć sobie kontakty z innymi ludźmi. Widzę teraz po znajomych, że dobrze zrobiłam. Dla nich liczą się tylko like, ten kto ma mało przy zdjęciach, to jest brzydki, nieszczere komentarze i liczba znajomych na Facebooku(MUSI być przynajmniej 600). Mam nadzieję że komuś udało się to przeczytać. Pozdrawiam i życzę wszystkim, żeby nie stracili głowy dla takiego bagna.

uglywriter

|

Filmy seriale kabarety telewizja internetowa online na wyciągnięcie
ręki. Mecze mundialu 2014 na żywo lub VOD ogladaj kiedy tylko chcesz.
Płać kartą, przelewem lub sms i korzystaj z najwyższej jakości usług
dostępnych w jakości HD na twoim komputerze, telewizorze, telefonie,
tablecie lub innym urządzeniu mobilnym. Profesjonalna obsługa techniczna
dostępna 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Bogata oferta programową i
filmowa zadowolni najbardziej wymagających.

Link http://goldvod.tv

Ostatnio na forum

Szukam Pozycjonera(1)
Kategoria: Praca, Zlecenia Autor: rankit.pl
Data: 3-Jun-14 8:32PM
Netbook - którego wybrać(1)
Kategoria: Laptopy i Netbooki Autor: Burszynek
Data: 6-Mar-14 10:45AM
Odzyskiwanie Zdjęć(0)
Kategoria: Obraz i grafika Autor: Burszynek
Data: 4-Mar-14 2:04PM
Midek(0)
Kategoria: Sprzęt sieciowy Autor: bica100
Data: 4-Feb-14 9:05AM