Posts Tagged ‘Google Chrome’

Podwójny pasek przewijania (scroll bar) w Google Chrome

Autor: Mateusz Ryndak Data: Kategoria: Internet i Sieć

Użytkownicy przeglądarki Google Chrome po ostatniej aktualizacji Flash Player’a mogą natknąć się na problem z wyświetlaniem niektórych stron. Mowa tutaj o pojawianiu się tzw. podwójnego paska przewijania strony. Użytkownik odwiedzający stronę www, na której znajduje się animacja, film czy reklama Flash nie tylko może widzieć podwójny pasek, ale także mieć problem z poprawnym wyświetlaniem jej elementów. Poniżej prezentujemy „receptę” na zaistniałe niedogodności – czyli sposób jak usunąć podwójny pasek przewijania w Chrome.

Większa popularność Chrome kosztem Internet Explorera i Firefoxa

Autor: Jakub Wegner Data: Kategoria: Aktualności

StatCounter opublikował wyniki swoich badań, dotyczące udziału przeglądarek internetowych.  Jeszcze do maja bieżącego roku najpopularniejszą przeglądarką internetową był Internet Explorer. W kolejnych miesiącach prowadzenie objął Google Chrome i nie zapowiada się na jakiekolwiek zmiany. Popularność przeglądarki Microsoftu drastycznie spadała już od wielu miesięcy, powoli ustępując Chrome.

Facebook chce wygryźć Google Chrome.

Autor: Mateusz Ryndak Data: Kategoria: Oprogramowanie

Do niedawna wspieranymi przez Facebooka przeglądarkami były Internet Explorer, Mozilla Firefox i Google Chrome – nikogo to nie dziwiło, gdyż trzy te przeglądarki cieszą się największą popularnością na Świecie. Wszystko jednak się zmieniło pod koniec maja bieżącego roku. Z listy wspieranych przeglądarek zniknął Google Chrome, a jego miejsce zajęła norweska przeglądarka: Opera. Zamiana Google Chrome na Operę potwierdza tylko plotki, że Facebook kupił, albo dąży do kupienia części norweskiej firmy Opera Software ASA – producenta przeglądarki.

Jak naprawić; zielony ekran zamiast filmu Flash

Autor: Mateusz Ryndak Data: Kategoria: Internet i Sieć

Zmiana ustawień systemu operacyjnego, instalacja aktualizacji Adobe Flash to najczęściej spotykane przyczyny tak zwanego zielonego ekranu z dźwiękiem, zamiast filmu. Poradnik prezentuje jak poradzić sobie z tym problemem i móc oglądać film na YouTube czy innym serwisie oferującym wyświetlanie filmów Flash. Poradnik ten możemy zastosować w każdej przeglądarce; Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer czy Opera.

Koniec Flash’a na systemach Linux

Autor: Mateusz Ryndak Data: Kategoria: Aktualności, Internet, Oprogramowanie

To już niemal pewne, wkrótce Adobe Flash’a nie będzie wspierał systemów rodziny Linux. Firma Adobe poinformowała, że wersja Flasha nad którą pracuje – 11.2 (aktualnie wersja rozwojowa), będzie ostatnią wersją obsługiwaną przez większość linuxowych przeglądarek internetowych. Piszemy większość, bo z Flash’a będziemy mogli korzystać w przeglądarce Google Chrome. Chrom posiada od jakiegoś czasu zintegrowany plugin Flasha, który według zapewnień Adobe nie zostanie porzucony i będzie wciąż wspierany. Adobe jednak nie zamyka okna na Flasha dla producentów Firefoxa czy Opery i proponuje inne rozwiązanie tego problemu.

Chrome 17 – strony wczytują się zanim wpiszemy ich adres

Autor: Mateusz Ryndak Data: Kategoria: Aktualności, Internet, Oprogramowanie

Chrome 17 Beta już jest dostępny. Nowa wersja przeglądarki Google wnosi ze sobą szybsze wczytywanie stron, oraz poprawę bezpieczeństwa.

Jedną z nowości jest wczytywanie i rendowanie stron zanim użytkownik każe przeglądarce otworzyć daną stronę. Narzędzie to działa w następujący sposób; użytkownik w pasku przeglądarki wpisuje adres strony internetowe, którą chce otworzyć. Następnie przeglądarka analizuje na bieżąco wpisane przez użytkownika znaki i dopasowuje je do znanych przez nią stron. Jednocześnie zaczyna pobierać wytypowane przez siebie stron – w ten sposób, zanim użytkownik zdąży wpisać pełny adres witryny, Google Chrome zacznie pobierać jej treść. W ten sposób strony zostają pobrane zanim użytkownik naciśnie klawisz Enter. Po naciśnięciu klawisza – strona będzie już gotowa do przeglądania.

Co jeszcze znajdziemy w Chrome 17 ?

Google Chrome 14 z NaCl już jest!

Autor: Mateusz Ryndak Data: Kategoria: Aktualności, Internet

Google udostępniło stabilną wersję przeglądarki Chrome z NaCl. W najnowszym wydaniu przeglądarki znajdziemy kilka nowości, oraz liczne poprawki. Nowością w przeglądarce jest wprowadzenie integracji z NaCl ( Google Native Client Google )  - technologią pozwalającą na uruchomienie C/C++ wewnątrz przeglądarki. Technologia ta pozwala programistą na korzystanie z bibliotek języka C/C++ do wykonania grafiki i audio oraz przy aplikacjach internetowych. W nowym Chrome znajdziemy także wsparcie dla  Web Audio API.

Blokada reklam w Google Chrome, Firefox

Autor: Mateusz Ryndak Data: Kategoria: Internet i Sieć

Przeglądając serwisy internetowe oglądamy i zamykamy kilkadziesiąt reklam dziennie. Marnujemy tym samym czas i nerwy na ich oglądaniu i zamykaniu. Z niniejszego poradnika dowiesz się jak zablokować wyskakując reklamy jak i te pozostałe, w przeglądarkach Mozilla Firefox, Google Chrome. W tym celu wykorzystamy wtyczkę AdBlock Plus.

Przyspieszenie Google Chrome

Autor: Krzysztof Reczek Data: Kategoria: Internet i Sieć

Google Chrome uchodzi za przeglądarkę która pracuje bardzo szybko w porównaniu do innych przeglądarek. Lecz nic nie jest idealne i typową wadą Google Chrome jest pobieranie przez nią w miarę dużych zasobów naszego komputera i używanie Google Chrome na starszych komputerach staje się kłopotliwe. Dzieję się tak, ponieważ każdy dodatek i każda karta uruchamiana jest jako nowy proces. W tym artykule postaram się wam pomóc w przyspieszen iu tej przeglądarki

Ostatnie komenatarze

Marcys

|

Bo jest inaczej opisane: Komputer -> Panel sterowania -> Sieć i Internet -> Centrum sieci i udostępniania -> Zmień ustawienia karty sieciowej

imie

|

jaki ty kurwa madry jestes

lukasz1991

|

Jeżeli chodzi o oglądanie tv w Internecie to serwis : http://pl.e-screen.tv/ tym się zajmuje.
Bardzo dużo kanałów, jakość też dobra. Można także oglądać w jakości HD.

Ostatnio na forum

Szukam Pozycjonera(1)
Kategoria: Praca, Zlecenia Autor: rankit.pl
Data: 3-Jun-14 8:32PM
Netbook - którego wybrać(1)
Kategoria: Laptopy i Netbooki Autor: Burszynek
Data: 6-Mar-14 10:45AM
Odzyskiwanie Zdjęć(0)
Kategoria: Obraz i grafika Autor: Burszynek
Data: 4-Mar-14 2:04PM
Midek(0)
Kategoria: Sprzęt sieciowy Autor: bica100
Data: 4-Feb-14 9:05AM